Piłka Nożna 8 paź 2019 | Redaktor
Repliki pucharów piłkarskiego Zawiszy trafiły do Galerii Sportu Bydgoskiego

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Miasto Bydgoszcz otrzymało od Polskiego Związku Piłki Nożnej repliki trofeów zdobytych przez WKS Zawiszę. Od wtorku ( 8 października) wszyscy mogą oglądać Puchar Polski i Superpuchar Polski w Galerii Sportu Bydgoskiego przy ul. Gdańskiej 163.

Trofea przekazał na ręce prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego podczas konferencji prasowej wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniusz Nowak.

fot. Oficjalny Serwis Bydgoszczy

- Zwróciłem się do prezesa Zbigniewa Bońka z prośbą o przekazanie na rzecz naszego miasta replik trofeów za zdobycie Pucharu Polski i Superpucharu Polski  – mówił podczas konferencji prezydent Rafał Bruski. – Bardzo się cieszę, że te puchary wracają do Bydgoszczy, do Galerii Sportu Bydgoskiego. Jest to miejsce, w którym wszyscy bydgoszczanie, w tym również kibice piłki nożnej będą mogli powrócić w pamięci do tych sportowych momentów, które są największymi sukcesami w historii bydgoskiej piłki nożnej.

- Pamiętajmy, że oba te zwycięstwa zostały wywalczone w Warszawie w 2014 roku. Pierwszy w maju, a kolejny w lipcu na stadionie Legii Warszawa – mówił wiceprezes Eugeniusz Nowak. – Ten rok należał do klubu Zawisza, kiedy udało się wywalczyć Puchar Polski i Superpuchar Polski, zapisując się na kartach historii polskiej piłki nożnej. Pamiętajmy, że mecz o Puchar Polski był pierwszym pucharem, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Polski Związek Piłki Nożnej przekazał repliki trofeów, w związku z umorzeniem postępowania prokuratorskiego, w sprawie odzyskania zaginionych trofeów. Dzięki przekazaniu miastu Bydgoszcz replik, które trafiają do wszystkich klubów, które zdobyły te zaszczytne tytuły, utworzona została stała prezentacja dla mieszkańców.

Galeria Bydgoskiego Sportu jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Wstęp jest wolny. 

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy (oprac. red.)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor