Piłka Nożna 30 maj 2017 | Redaktor
Szukają piłkarskich talentów

Akademia Młodych Orłów, projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej, to sposób na szukanie piłkarskich talentów. Jeśli masz w domu fana piłki nożnej w wieku od 5 do 10 lat, przyprowadź go na Dni Talentu AMO. Projekt skierowany jest zarówno do chłopców, jak i do dziewczynek.

Dni Talentu to forma testów sprawności fizycznej i piłkarskiej dla kandydatów do szkolenia w Akademii Młodych Orłów. W Bydgoszczy sprawdzian przeprowadzony zostanie na orliku Zespołu Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Czerkaskiej 8.

W piątek, 2 czerwca, na testy mogą zgłaszać się orliki z roczników 2007-2008, następnego dnia – w sobotę, 3 czerwca, od godz. 15.00  – trenerzy czekać będą na żaków z roczników 2009-2010, a w niedzielę – 4 czerwca, od godz. 10.00 – zaplanowano testy dla skrzatów z roczników 2011-2012. Tydzień później odbędzie się druga tura sprawdzianów.

Podczas testów dzieci będą pokonywać proste tory sprawnościowe oraz wykonywać zadania z piłką. Koordynatorzy AMO i szkoleniowcy PZPN ocenią ich umiejętności posługując się skalą: 1,5 pkt., 1 pkt., 0,5 pkt., 0 pkt. Testy zakończy gra kontrolna, podczas której także będą oceniane umiejętności, a najlepsi zostaną zaproszeni na treningi.

Akademia Młodych Orłów to bezpłatne treningi piłkarskie pod auspicjami Polskiego Związku Piłki Nożnej, współtworzone z lokalnymi federacjami.

Uczestnicy Akademii Młodych Orłów są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: skrzaty (6-7 lat), żaki (8-9 lat) oraz orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor