Piłka Nożna 2 lut 08:06 | kd
Takiego rozstrzygnięcia kolejki w ALSP Wyżyny nikt się nie spodziewał.

Ogromna dawka futsalu za nami, bowiem równolegle z turniejem WOŚP, w miniony weekend odbyła się kolejna runda ligowa...

W grupie "A" sporego pecha miał zespół PPHU Dach, który w dość okrojonym składzie, minimalnie uległ (5:6) wyżej notowanemu i dużo bardziej personalnie zmobilizowanemu Bohametowi. Mocne tempo meczu upuściło sporo sił u "Dachowych", którzy nie dali rady utrzymać korzystnego rezultatu. Camel Pizza "rozstrzelał" (19:0) ekipę SDL Poland. Lider miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, co znalazło przełożenie na wynik. PW Poli kolejny raz w tym sezonie odegrało ten sam scenariusz. Przy kilkubramkowym prowadzeniu z FCZB, oddało inicjatywę rywalowi, a ten zagrał ambitnie oraz z pomysłem do samego końca i zainkasował całą pulę punktów (5:4). Achtung w starciu z Gminą BB był faworytem i z tego zadania się wywiązał (8:2). To był mecz walki, w którym wyżej notowana drużyna, mimo usilnych prób, nie mogła zdominować konkurenta. Zaskakująco skutecznie zagrało Immobile, które w starciu z Bajką, urządziło sobie prawdziwy trening strzelecki. Ostateczny wynik (18:0) długo będzie bolał ekipę z Fordonu. Do skutku nie doszło ważne dla układu tabelki spotkanie. HydroFlow.pl otrzymał darmowe punkty (5:0 w.o.) od teleinpiro.pl.
 
W grupie "B" HM Gordon zagrał z Orłem Przyłęki dość szczelnie na tyłach i skutecznie z kontrataku. Zwycięstwo (10:2) pozwala nadal liczyć na promocję do półfinału ligi. Ciekawy i toczony fair play pojedynek stworzyli gracze KP GG i Wakandy FC. Obejrzeliśmy sporo ciekawych akcji pod obiema bramkami. Goście z Afryki musieli uznać wyższość swojego konkurenta (2:5), ale z meczu na mecz prezentują się futsalowo coraz lepiej. Bardzo otwarty mecz stworzyli lokalni arbitrzy i Trident. Dobre tempo meczu i grad goli wpłynęło na atrakcyjność meczu. Zwycięstwo (19:7) na koncie Sędziów Bydgoszcz. Sporego kalibru niespodziankę sprawili Pomorzanie Plus, którzy zanotowali cenny podział punktów (3:3) z "Aptekarzami". DOZ.pl musiał sporo się napocić z grającym bardzo ryzykownie rywalem. AEG pokazuje, iż ma ogromny apetyt na ligowy półfinał. W pokonanym polu (24:4) tym razem AP Reissa Bydgoszcz.
 
W Lidze After 35 zaskakujący przebieg miało starcie Philipsa z Camel Old/ZaaZuu.pl. Wyrównany był tylko pierwszy kwadrans pojedynku, a z upływem czasu z "Niebieskich" uchodziło powietrze. Ostatecznie cenny triumf (15:3) notuje aktualny lider. Z dalekiej podróży wróciła Gotcha, która bardzo męczyła się z ambitnie grającą SJ Engel. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, ale ostatecznie Szkoła Jazdy musiała przełknąć minimalną porażkę (8:9). Gorzką pigułkę musieli przełknąć "Logistycy", którzy nieco lepiej od rywala operowali piłką. Napędzane dobrą grą swojej formacji defensywnej AKP, wzniosło się na wyżyny umiejętności i ostatecznie trzy punkty (6:5) pojechały na Skrzetusko.
https://alspwyzyny.bydgoszcz.pl/
 
Robert Borowicz

kd Autor