Piłka Nożna 15 sie 2019 | Redaktor
Wrócili do domu. Zawisza zaprezentował się na Gdańskiej 163 [GALERIA ZDJĘĆ]

fot. bw

Ciężką pracą sprawimy, że spełnią się nasze piłkarskie marzenia – mówił Marcin Pazderski, główny sponsor piłkarzy Zawiszy podczas prezentacji zespołu, który w czwartek (15 sierpnia) rozpocznie rywalizację w rozgrywkach IV ligi.

Zawisza Bydgoszcz zaczynał w 2016 roku od zera. Po upadku spółki  z udziałem miasta sympatycy klubu i zapaleńcy nie pozwolili mu zniknąć z piłkarskiej mapy Polski. Zbudowali drużynę, która w ciągu trzech lat przeszła trudną drogę od B-klasy, aby w 2019 roku zameldować się w IV lidze. Sytuacja piłkarzy Zawiszy była o tyle trudniejsza, że przez dwa sezony nie mogli rozgrywać spotkań ligowych w Bydgoszczy. Gościny udzielił niebiesko-czarnym klub Dąb Potulice i władze gminy Nakło nad Notecią.

W czasie środowej (14 sierpnia) prezentacji IV-ligowego zespołu prezes Zawiszy, Krzysztof Bess dziękował wszystkim za zaangażowanie. Podkreślał rolę kibiców i wszystkich, którzy w tych najcięższych chwilach byli z klubem.

Zawodnicy zapewniali, że dadzą z siebie wszystko, aby kolejny sezon zakończyć awansem, tym razem do III ligi. W składzie IV-ligowego Zawiszy znaleźli się zawodnicy, którzy wychowali się w klubie z ulicy Gdańskiej 163 i po latach gry w innych drużynach ponownie założyli niebiesko-czarne koszulki. – Wróciłem do domu – mówił Korneliusz Sochań, który przybył z Olimpii Elbląg.

Kapitan zespołu, Adam Wiśniewski podziękował kibicom i zadeklarował, że drużyna w każdym meczu będzie grała o zwycięstwo, bo cel jest jeden, kolejny awans.

- Ciężką pracą sprawimy, że spełnią się nasze piłkarskie marzenia – mówił Marcin Pazderski, główny sponsor piłkarzy Zawiszy.

Pierwszy mecz w czwartej lidze Zawisza Bydgoszcz rozegra w czwartek (15 sierpnia) z Lechem Rypin na boisku przy ul. Sielskiej. Początek o godz. 11.00.

red

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor