Piłka Nożna 30 paź 2021 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz poległ z czerwoną latarnią

Niebiesko-czarni przegrali w sobotę (30 października) z ostatnią w tabeli Kluczevią Stargard. Na stadionie przy Gdańskiej 163 padła tylko jedna bramka. Goście zdobyli ją z rzutu wolnego w 44. minucie.

Zawisza Bydgoszcz nie przegrał ostatnich siedmiu spotkań w lidze. Kibice liczyli, że z czerwoną latarnią ligi niebiesko-czarni z łatwością dopiszą sobie trzy punkty. Kluczevia nie wygrała bowiem do tej pory żadnego meczu, a punkty zdobywała po remisach z Elaną, Pogonią Nowe Skalmierzyce i Stolemem Gniewino (wszystkie te spotkania kończyły się wynikiem 1:1).

Sobotni mecz rozpoczął się niespodziewanie od sytuacji pod bramką Zawiszy Bydgoszcz. Piłkarze Kluczevii wykonywali cztery rzuty rożne z rzędu. Nie potrafili jednak żadnego z nich zamienić na okazje bramową. Niebiesko-czarni odpowiedzieli akcją w dziewiątej minucie. Robert Tunkiewicz wbiegł z lewego skrzydła z piłką w pole karne i znalazł się w sytuacji sam na sam z Markiem Ufnalem. Pomocnik Zawiszy mógł strzelać, albo podać w prawo do nadbiegającego już Kamila Żylskiego. Uderzył, jednak na tyle słabo i mało precyzyjnie, że bramkarz gości wyszedł z tego starcia obronną ręką.

Przez całą pierwszą połowę Zawisza rozgrywał piłkę za wolno, żeby zaskoczyć rywali. Mimo przewagi nie stworzył klarownej sytuacji. Kluczevia mogła liczyć jedynie na kontry i stałe fragmenty gry. I w 44. minucie nadarzyła się podwójna okazja. Najpierw goście wyszli z kontrą, którą faulem musiał przerwać Ariel Jastrzembski, za co został ukarany żółtą kartką. Sędzia podyktował rzut wolny z 22 metrów prawie na wprost bramki Bartosza Szelonga. Do piłki podszedł Michał Magnuski i strzelił perfekcyjnie, a futbolówka ominęła mur i wylądowała w samym okienku.

W drugiej połowie Zawisza dominował. Na boisku pojawił się, m.in. Maciej Koziara, który wrócił po kontuzji. Gospodarze seriami strzelali na bramkę gości. Bardzo dobrze z tymi uderzeniami radził sobie jednak 44-letni Ufnal. Ostatecznie niebiesko-czarni przegrali 0:1.

Trener Zawiszy, Piotr Kołc był wyraźnie zawiedziony postawą swojej drużyny: - Zagraliśmy poniżej oczekiwań. Zagraliśmy bardzo słabo. Myślę, że chodzi tutaj przede wszystkim o nasze nastawienie. Ten mecz pokazał, że nie dorośliśmy dzisiaj do poważnej piłki, żeby robić coś więcej. Taka jest moja ocena. Może ona jest surowa, ale taka jest.

Po 15 kolejkach bydgoszczanie mają 20 punktów. Do końca rundy pozostały jeszcze dwa mecze. Za tydzień, w niedzielę (7 listopada, godz. 14.00) Zawisza zagra w Gdyni z Bałtykiem, który pokonał 2:0 rewelacyjnie spisującą się ostatnio Unię Janikowo i przerwał serię sześciu zwycięstw z rzędu podopiecznych Piotra Klepczarka. W ostatniej kolejce (13 listopada, godz. 16.00) bydgoszczanie podejmą janikowian. Tej jesieni zostanie rozegrana też pierwsza seria rundy rewanżowej, w której Zawisza zagra (20 listopada, godz. 13.30) w Jarocinie z Jarotą.

ZAWISZA BYDGOSZCZ – KLUCZEVIA STARGARD 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Magnuski (44 min.)