Piłka Nożna 17 gru 2019 | Redaktor
Zawisza Bydgoszcz zagra w lidze mistrzów [ZDJĘCIA]

fot. bw

Piłkarski Zawisza Bydgoszcz podsumował 2019 rok. Jedną z nowości w klubie jest powstanie sekcji e-sportu, która będzie rywalizować z najlepszymi na poziomie międzynarodowym. Zawisza ogłosił też 2020 rokiem Andrzeja Brończyka.

Kilkaset osób zebrało się w poniedziałek (16 grudnia) w sali konferencyjnej stadionu przy ul. Gdańskiej 163, aby podsumować dokonania niebiesko-czarnych w mijającym roku. Piłkarski klub odrodził się praktycznie od zera wolą i zaangażowaniem zapaleńców oraz sympatyków zaledwie trzy lata temu. W tym czasie drużyna seniorów Zawiszy Bydgoszcz awansowała z najniższego szczebla rozgrywek, B-klasy do IV ligi. Przez dwa sezony seniorzy zmuszeni byli rozgrywać swoje mecze poza Bydgoszczą na gościnnym boisku zaprzyjaźnionego klubu Dąb Potulice.

Prezes Zawiszy Krzysztof Bess zaznaczył, że wtedy klub szkolił 90 młodych adeptów piłki nożnej, a teraz na boiskach przy ul. Gdańskiej 163 trenuje 250 piłkarzy. Udało się odbudować całą wymaganą przez związek drabinkę szkoleniową, co zaowocowało otrzymaniem srebrnego certyfikatu PZPN.

fot. bw

Rok 2019 był szczególnie owocny. Poza seniorami awanse do wyższych klas rozgrywkowych wywalczyli również juniorzy starsi do II liga wojewódzkiej KPZPN, juniorzy młodsi (I) do I ligi wojewódzkiej KPZPN, trampkarze młodsi do I ligi wojewódzkiej KPZPN, młodzicy starsi do I ligi wojewódzkiej KPZPN, a trampkarze starsi zajęli drugie miejsce w I lidze wojewódzkiej KPZPN. W drużynie seniorów debiutowali też młodzi (15 lat) zawodnicy: Medard Dhams, Olgierd Bondara i Kamil Dobek.

fot. bw

Zawisza powołał koordynatora do spraw szkolenia młodzieży. Został nim trener Jacek Łukomski, który z powodzeniem prowadził drużynę w A-klasie i klasie okręgowej.

Prezes Bess poinformował również, że Zawisza jako pierwszy klub w województwie powołał sekcję e-sportową. Za jej rozwój odpowiadać będzie Marcin Gołębiowski. E-sportowcy będą uczestniczyć w międzynarodowych rozgrywkach FIFA, m.in. lidze mistrzów.

fot. bw

Zawisza stawia też mocno na rozwój komunikacji w mediach społecznościowych, dlatego powołano nowe stanowisko, które objęła Katarzyna Pijarowska.

Klub zapowiedział też kontynuację projektu Zawisza Business Club. – Od stycznia wracamy z comiesięcznymi spotkaniami – mówił Bess.

W przyszłym roku przypada 20. rocznica śmierci legendarnego bramkarza Zawiszy Bydgoszcz, dlatego klub ogłosił ten rok rokiem Andrzeja Brończyka.

fot. bw

Podczas poniedziałkowej uroczystości wyróżniono również tych, którzy mieli wybitny wkład w rozwój Zawiszy. Pamiątkowe koszulki przypadły Łukaszowi Schreiberowi, ministrowi w kancelarii premiera, burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale i kibicom, których przedstawicielem na spotkaniu był Marek Sokołowski.

bw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor