Piłka Nożna 3 sie 2019 | Redaktor
Zawisza pokonał Chełminiankę [ZDJĘCIA]

fot. bw

Zawisza Bydgoszcz pokonał Chełminiankę Chełmno 2:0 w kolejnym meczu sparingowym przed rozgrywkami IV ligi.

To był dziwny mecz. Zawodnicy obu zespołów zaprezentowali dużo walki i agresji. Sędzia spotkania miał dużo pracy i często musiał strofować piłkarzy. Nie szczędził też żółtych kartek.

Oba zespoły spotkają się w rundzie jesiennej w przedostatniej kolejce IV ligi. W sobotę (3 sierpnia) dały pokaz twardej, ligowej piłki. Chełminianka starała się grać długimi podaniami na skrzydła. Kilka razy przyniosło jej to sytuacje strzeleckie, ale w bramce Zawiszy na wysokości zadania stawał w pierwszej połowie Marcin Niwiński, a w drugiej części paradami popisywał się Jan Stypczyński.

Niebiesko-czarni zepchnęli rywala do obrony i po kwadransie gry uzyskali prowadzenie za sprawą Patryka Straszewskiego. Potem jeszcze raz ten zawodnik umieścił piłkę w siatce Chełminianki (na zdjęciu), ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

W drugiej części Zawisza ćwiczył organizację gry w różnych konfiguracjach personalnych. Przełożyło się to na mniejszą liczbę sytuacji bramkowych. Jedną z nich mógł wykorzystać Wojciech Ruczyński, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek i przetoczyła się równolegle wzdłuż linii bramkowej (zdjęcia poniżej).

W końcówce meczu Zawisza zdobył drugiego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego przeciwnika, piłkę w bramce rywali umieścił zawodnik testowany.

Sobotnie spotkanie było piątym sparingiem Zawiszy. Zanotował pierwszą wygraną. Bydgoszczanie rozpoczną ligę 15 sierpnia meczem z Lechem Rypin. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. Sielskiej w Fordonie.

jk   

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor