Piłka Nożna 12 kwi 2017 | Redaktor
Zawisza z ekstraklasą. „Inwestujemy w młode talenty”

Podjęliśmy współpracę szkoleniową z klubem ekstraklasy Zagłębie Lubin i jego akademią piłkarską – poinformował Krzysztof Bess, prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Bydgoszcz.

Porozumienie parafowane zostało w marcu pod wspólnymi hasłami akademii miedziowego klubu i Zawiszy: „Inwestujemy w młode talenty” oraz „Inwestujemy w przyszłość”. Obie strony stawiają sobie ambitne cele, m.in. podniesienie poziomu szkolenia dzieci i młodzieży i wspólny udział w organizowanych przez partnerów projektach szkoleniowych, turniejach i wydarzeniach piłkarskich.

- Nasi trenerzy zyskają możliwość podnoszenia swoich umiejętności poprzez udział w profesjonalnych stażach – oświadczył Robert Świątkowski, trener koordynator SP Zawisza Bydgoszcz.

Krzysztof Bess poinformował również, że 10 kwietnia zarząd Stowarzyszenia wystosował pismo do prezesa Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza, w którym wzywa do realizacji rekomendacji zespołu bydgoskich radnych i udostępnienia miejskich obiektów przy ul. Gdańskiej i Sielskiej na potrzeby jednego zespołu młodzieżowego.

bw

Więcej o porozumieniu z Zagłębiem Lubin - w najbliższym papierowym wydaniu „Tygodnika Bydgoskiego” 20 kwietnia 2017 r.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor