Piłka Nożna 19 lip 2019 | Redaktor
Zawisza zagra z Jeziorakiem. A derby z Chemikiem raczej zostaną przełożone

fot. bw (ilustracyjna)

Zawisza Bydgoszcz rozegra w sobotę (20 lipca) kolejny sparing w ramach przygotowań do rundy jesiennej IV ligi. Tym razem przeciwnikiem niebiesko-czarnych będzie Jeziorak Iława.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 10.00. Mecz rozegrany zostanie na boisku treningowym Kompleksu Sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej 163 (wejście od ul. Powstańców Warszawy).

Jeziorak Iława przygotowuje się do występów w IV lidze warmińsko-mazurskiej. Drużyna z Iławy ma już za sobą rozegrany jeden mecz sparingowy, w którym przegrała 1:2 z Sokołem Ostróda.

Z Jeziorakiem w ostatnim czasie Zawisza miał okazję rozegrać dwa mecze sparingowe. Najpierw w 2018 roku w Bydgoszczy padł wynik remisowy 1:1, a następnie, już w 2019 roku w meczu rozgrywanym w Iławie, Jeziorak wygrał 5:1.

Zawisza rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w ubiegły czwartek (11 lipca). Na koncie ma już dwa sparingi. W Brodnicy przegrał ze Spartą 1:3, a na boisku treningowym KSZ w Bydgoszczy pokonał zespół Łokietka Brześć Kujawski 7:1.

Początek rozgrywek IV ligi zaplanowano na weekend 10/11 sierpnia 2019 roku. W pierwszym meczu Zawisza miał rozegrać derby z Chemikiem Bydgoszcz, który spadł z III ligi. Okazuje się, że klub z Glinek nie jest w stanie zorganizować spotkania, na który mogliby przyjść wszyscy chętni obejrzenia starcia bydgoskich drużyn. Ponieważ w tym samym terminie na obiekcie przy ul. Gdańskiej 163 odbywać się będą Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce, a na stadionie przy ul. Sielskiej w Fordonie zaplanowano czwartoligowego BKS Bydgoszcz, w rachubę nie wchodzi zmiana gospodarza. Jak nas poinformował Januariusz Stodolny, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, rozważana jest zmiana terminu derbów. – Chodzi o to, żeby Chemik mógł zorganizować imprezę masową – uzasadnia rzecznik. – W grę wchodzi późniejszy termin w środku tygodnia.

Decyzja w tej sprawie zapadnie prawdopodobnie w czwartek (25 lipca) na posiedzeniu wydziału odpowiedzialnego za organizację rozgrywek w K-PZPN.   

jk

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor