Podróże 16 paź 09:09 | BR
Nowy sezon – nowe trasy lotnicze. Gdzie polecimy mimo pandemii?

fot. pixabay

Linie lotnicze LOT ogłosiły blisko 60 połączeń dostępnych dla pasażerów w sezonie zimowym, który rozpocznie się 25 października.

Samoloty linii lotniczych LOT będą latać w sezonie zimowym m.in. do Kopenhagi, Wiednia, Brukseli, Amsterdamu, Monachium, Paryża, Duesseldorfu, Sztokholmu, Genewy, Stuttgartu, Oslo, Hamburga, Zurychu, na lotnisko Heathrow. Wznowione mają zostać loty do Bukaresztu i Belgradu. Sezon zimowy zacznie się 25 października. 

 

W ramach rejsów dalekodystansowych będzie można polecieć do Stanów Zjednoczonych (Chicago i Nowy Jork), Kanady, Korei oraz Japonii. W kraju zaś liniami LOT-u będzie można przemieścić się z Krakowa do Gdańska i portu lotniczego Olsztyn-Mazury.

 

Od 6 października zostały wznowione połączenia z Warszawy do Madrytu. Zaś do Berlina samoloty mają zacząć latać z początkiem listopada. Na końcu października planowane jest natomiast uruchomienie połączenia do Ostrawy (Czechy).

 

Spółka zapewnia, że na bieżąco będzie monitorować sytuację pandemiczną w krajach i będzie dostosowywać rozkład lotów do wprowadzanych regulacji. Częstotliwość wybranych połączeń może jednak zostać zmniejszona. Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Powietrznego (IATA) szacuje, że ze względu na utrzymujący się wzrost zakażeń koronawirusem ruch lotniczy będzie odbudowywał się wolniej, niż przewidywano dotychczas.

 

Na podstawie: filarybiznesu.pl

BR

BR Autor

Redaktor