Podróże 1 lip 11:03 | Redaktor
Z Bydgoszczy na Majorkę! Nowy wakacyjny kierunek z bydgoskiego lotniska

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Wakacje pod palmami? Leć z Bydgoszczy do Palmy! Majorka to kolejny letni kierunek, który dołączył do siatki połączeń regionalnego lotniska. Pierwsi Pasażerowie z Kujaw i Pomorza już odkrywają tę majestatyczną wyspę.

W niedzielny poranek Pasażerowie, którzy wypełnili Boeinga 737-8 należącego do przewoźnika Ryanair Buzz, niemal do ostatniego miejsca, wystartowali do Palmy na swoje wakacje marzeń. Podróżni już w terminalu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. mogli poczuć klimat Majorki. Dzięki hiszpańskim specjałom przygotowanym przez Bistro in Heaven – lokal gastronomiczny znajdujący się w strefie non-Schengen hali odlotów Lotniska Bydgoszcz.

Majorka to największa wyspa Balearów, uznawana jednocześnie za najpiękniejsza wyspę Morza Śródziemnego. Przyciąga wieloma zabytkami, urokliwymi miasteczkami i zatoczkami z piaszczystymi plażami o łącznej długości aż 550 km.

Krótki czas (ok. 3h), dogodne dni i godziny lotów, bogata oferta i gwarancja pogody sprawiają, że kierunek ten chętnie wybierany jest m.in. przez rodziny z dziećmi. Wycieczki na hiszpańską wyspę realizowane są przez jednego z liderów branży turystycznej – TUI Polska. Touroperator oferuje swoim klientom pobyty na 7 i 14 noclegów w komfortowych hotelach, z różnymi opcjami wyżywienia oraz wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych takich jak aquaparki i codzienne animacje.

Sezon wakacyjnych podróży w pełni i wyraźnie widać to w terminalu bydgoskiego lotniska. Bardzo nas cieszy, że w tym roku mogliśmy wzbogacić ofertę letnich wylotów też o nowe miejsca – mówi Monika Mejsner-Hermelin, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A. - Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz chętniej decydują się na zagraniczne podróże, a jako miejsce wylotu wybierają właśnie Bydgoszcz. To z kolei wpływa na dalsze decyzje touroperatorów, którzy poszerzają swoją ofertę wycieczek, także o zupełnie nowe kierunki. Przykładem jest Majorka, która w co głęboko wierzę, przyciągnie swoimi urokami wielu turystów z naszego regionu.

- Majorka to nasza tegoroczna nowość w ofercie wylotów z Bydgoszczy. Kierunek ten cieszy się ogromną popularnością wśród klientów TUI i świetnie przyjął się również w Bydgoszczy. Liczymy na to, że rosnący popyt pozwoli nam na owocną współpracę z lotniskiem oraz rozwój oferty w kolejnych latach – mówi Marcin Dymnicki, Dyrektor Zarządzający TUI Poland.

Loty na Majorkę realizowane będą w każdą niedzielę. Wylot z Bydgoszczy zaplanowany jest na godzinę 9:20 i lądowanie w Palma de Mallorca o 12:15. Rejs powrotny wystartuje o 5:35 i wyląduje w Bydgoszczy o godzinie 8:30. Ostatni rejs zaplanowany został na 8 września. Szczegóły znaleźć można na naszej stronie internetowej https://plb.pl/majorka-z-wylotem-z-bydgoszczy/ oraz w biurach podróży i na stronie touroperatora www.tui.pl.

Majorka dołączyła do pozostałych wakacyjnych kierunków, które już od kwietnia są realizowane z Lotniska Bydgoszcz – Antalyi, Burgas, Heraklionu, czy Rodos. Ostatni wylot na wycieczkę organizowaną przez touroperatorów zaplanowany jest na 23 października, a powrót tydzień później.

Warto nadmienić, iż lotnisko przygotowało dla najmłodszych Pasażerów - „opaski niezgubki”. To prezent dla dzieci, ale z myślą o rodzicach, dla których bezpieczeństwo pociech jest najważniejsze, także w trakcie wakacji marzeń.

 

źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor