Podróże 21 cze 2020 | Krzysztof Drozdowski
Zdecydowana większość sejmowa za bonem turystycznym w wysokości 500 zł

mat. ilustracyjny/pixabay

Sejm przegłosował przyznanie bonu turystycznego, który ma wspomóc polską turystykę po epidemii koronawirusa. Teraz nad projektem pochylą się w senatorzy.

Bon turystyczny  w wysokości 500 zł zostanie przyznany na każde dziecko do 18 t. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. 

Jak czytamy na stronach rządowych bonem - będzie można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje, tak aby jak najszybciej wspomóc branżę turystyczną.

Bon będzie można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym

Jak wyliczyli statystycy rządowi - dopłatę do wakacji lub ferii zimowych otrzyma prawie 2,4 mln rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci.

Inf. www.gov.pl/web/rozwoj/bonturystyczny

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.