Description of Image

Ponuro i blisko zera [POGODA]

Redaktor | 23 lis 2022 Jesteśmy nadal pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, Adriatykiem i nad zachodnią Rosją. Będzie napływać wilgotne i zimne powietrze polarne morskie.

Gołoledź i odwilż [POGODA]

Redaktor | 22 lis 2022 Jesteśmy wciąż w zasięgu niżu z ośrodkami nad Włochami i Wielką Brytanią. Z południowego zachodu zaczyna napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Po śnieżycy [POGODA]

Redaktor | 20 lis 2022 Jesteśmy pod wpływem płytkiego niżu z centrum nad Niemcami, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Ciśnienie będzie powoli spadać.  

Zima pokazuje co potrafi [POGODA]

Redaktor | 19 lis 2022 Wyż Skandynawski tworzy z wyżem Azorskim rodzaj siodła, przebiegającego nad wyspami Brytyjskimi. Na południowy wschód od tego siodła znajduje się wieloośrodkowy, rozległy układ niżowy. Jego lokalne centra znajdują się nad północno-zachodnią Polską, nad wschodnią Ukrainą i nad Włochami. Nadal napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

No i przyszła listopadowa zima [POGODA]

Redaktor | 18 lis 2022 Jesteśmy pod wpływem klina wyżu znad Rosji i Skandynawii, ale od zachodu mamy niż znad wysp Brytyjskich. Taki układ powoduje, że zgodnie z zasadami fizyki, z północnego wschodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie wzrasta.

Zrobiło się zimno [POGODA]

Redaktor | 17 lis 2022 Jesteśmy na skraju klina wyżu znad Szwecji. Z północy napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Wyraźna zmiana [POGODA]

Redaktor | 16 lis 2022 Po zachodniej stronie niżu, o którym mówiliśmy wczoraj i na wschodniej krawędzi wyżu skandynawskiego, za frontem chłodnym napłynie wyraźnie inna masa powietrza, tym razem pochodzenia arktycznego.

Przed przejściem frontów [POGODA]

Redaktor | 15 lis 2022 Nad Łotwą i Estonią utworzył się niewielki niż, po którego zachodniej stronie spłynie do nas chłodniejsze powietrze. Dzieła ochłodzenia dopełni natomiast front chłodny, który nadchodzi z zachodu, a w tej chwili jego łuk przechodzi przez wyspy Brytyjskie, Francję i Hiszpanię.

Ostatnie ciepłe dni [POGODA]

Redaktor | 14 lis 2022 Znajdujemy się nadal w zasięgu wyżu, którego centrum przypada na pograniczu litewsko białoruskim. Napływa nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie będzie spadać.

Pod gęstą powłoką chmur [POGODA]

Redaktor | 13 lis 2022 Jesteśmy pod wpływem wyżu, który rozciąga się od morza Śródziemnego po półwysep Skandynawski. Jego centrum znajduje się nad Łotwą i Estonią. Pozostajemy w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie zaczyna spadać.

Bardzo wysokie ciśnienie [POGODA]

Redaktor | 12 lis 2022 Znajdujemy się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Austrią. Napływa ciepła masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie nadal rośnie.

Słońce nie wychodzi zza chmur [POGODA]

Redaktor | 11 lis 2022 Pogodę kształtował będzie w naszym regionie rozległy wyż znad środkowej Europy, jednak zaznacza się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad morza Norweskiego. Stąd będzie pochmurnie, z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Gwałtowny wzrost ciśnienia [POGODA]

Redaktor | 10 lis 2022 Przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będzie zatoka niżowa z chłodnym frontem atmosferycznym. Jest ona związana z niżem z rejonu zatoki Botnickiej. Za frontem, w chłodnym powietrzu, rozbuduje się wyż.