Pogoda w Bydgoszczy 20 lis 06:35 | Redaktor
Huśtawka temperatury i ciśnienia [POGODA]

fot. Pixabay

Wiele razy już pisaliśmy, że o tej porze roku wahania tych dwóch wielkości, o których mowa w tytule, nie są niczym dziwnym.

Mroźno, ale stabilnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:36

Stabilizacja [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Jest tak dlatego, że naturalnym procesem jest tak zwana cyrkulacja zachodnia. Niże na półkuli północnej wędrują zawsze z zachodu na wschód (dopóki nie napotkają przeszkody). Właśnie jesteśmy pod wpływem tej cyrkulacji. Taki wędrujący niż najpierw ściąga cieplejsze powietrze z południa, a gdy odchodzi już na wschód, przerzuca nam zimne masy atmosferyczne z północy. Pomiędzy poszczególnymi niżami zdarzają się oddzielające je kliny wyżowe. Jeden z nich właśnie nadchodzi. Jego maksimum będziemy obserwować w połowie tygodnia, po czym kolejny niż przewali się przez góry Skandynawskie nad Bałtyk.

W najbliższych natomiast godzinach utrzymywać się będzie jeszcze dolina niskiego ciśnienia. Rano przywitały nas mżawka i mgła, przy temperaturze około jeden stopień. W Bydgoszczy będzie dziś pochmurno, deszcz jeśli jeszcze popada to będzie bardzo słaby. Temperatura nieco wzrośnie i wyniesie maksymalnie 7 stopni. Dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek, pod wpływem wyżu nad Skandynawią zakończone będą definitywnie resztki opadów. Przyjdzie kolejna fala zimnego powietrza. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to epizod krótkotrwały i w drugiej połowie tygodnia znów ociepli się.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.20, a zajdzie o 15.46. Dzień będzie trwał 8 godzin i 24 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor