Pogoda w Bydgoszczy 16 lis 06:34 | Redaktor
Spadek temperatury [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Kolejny wieloośrodkowy niż sprowadzi wyraźne ochłodzenie, ściągając z północy masę powietrza arktycznego z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem.

Mroźno, ale stabilnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:36

Stabilizacja [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Ranek przywitał nas mrozem -2,5 stopnia. Ale co innego wydaje się ważniejsze. Dawno już nie mieliśmy takich skumulowanych przez wiele dni opadów deszczu. To dobrze, że one nastąpiły, bo dzięki nim trochę spowalnia proces stepowienia naszego regionu oraz zanikania wód gruntowych. Takie wielodniowe deszcze poprawiają bilans wody w glebie. W okresie wegetacyjnym bilans wodny w południowej części kujawsko pomorskiego jest silnie ujemny (około -250 mm wody), każde jej uzupełnienie powinno nas więc cieszyć. W tym kontekście 25 mm deszczu, które spadło przez poniedziałek i wtorek to bardzo dużo, bo stanowi to aż 10 procent tego deficytu!

A pada ostatnio sporo i będzie padać nadal. Opady deszczu przewidziane są na dziś, w nocy osłabną i będą zanikać, ale w piątek znów przez cały dzień ma padać i deszcz prawdopodobnie utrzyma się w nocy z piątku na sobotę. 

W Bydgoszczy przewidywane jest dziś zachmurzenie duże. Rano lokalnie może wystąpić mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna wyniesie około 7 stopni. Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych. Ciśnienie w nocy rosło, w dzień będzie spadać.

Jutro będzie jeszcze chłodniej. Wprawdzie noc z czwartku na piątek nie będzie już tak zimna jak ostatnia, ale masymalna temperatura nie przekroczy 5 stopni. Najzimniejszy będzie weekend, kiedy nawet dzienne temperatury będą bliskie zeru, ale jak to w warunkach cyrkulacji zachodniej bywa, w poniedziałek znów przyjdzie fala nieco cieplejszego powietrza.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.13, a zajdzie o 15.51. Dzień będzie trwał 8 godzin i 38 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor