Pogoda w Bydgoszczy 14 lis 06:50 | Redaktor
Na ciepłym froncie [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Ostatnia noc była przykładem frontowej dynamiki temperatur. Wieczorem było 2,6 stopnia a o szóstej rano zanotowano w Bydgoszczy 7,7 stopnia

Mroźno, ale stabilnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:36

Stabilizacja [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Nad Bałtyk „wciska się” znad morza Północnego niż, którego centrum aktualnie znajduje się w rejonie cieśnin duńskich. Ponieważ każdy niż na półkuli północnej obraca masy powietrza wokół swego centrum w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, mamy w pierwszej fazie węzdrówki niżu przez Bałtyk na wschód ściąganie ciepłego powietrza z południa, a w fazie ostaniej — zimnego powietrza z północy.

Temperatura wzrośnie dziś w Bydgoszczy nawet do 11 stopni, ale towarzyszyć temu będzie dość silny porywisty wiatr. Deszcz na razie przestał padać, ale opady wrócą po kilku godzinach. Ciśnienie jest niskie, około 750 mm i na tym poziomie pozostanie do jutra, kiedy zacznie się jego dość szybki wzrost po przejściu wspomnianego niżu.

Jutro mniej będzie deszczu, wiatr zacznie słabnąć, a w drugiej części dnia może się przejaśnić i wyjrzeć słońce. Temperatura natomiast zacznie jutro spadać, od 8 stopni rano do 3 wieczorem i do -1 w nocy ze środy na czwartek. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.09, a zajdzie o 15.54. Dzień będzie trwał 8 godzin i 45 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor