Pogoda w Bydgoszczy 16 lut 2020 | Redaktor
Atlantyckie powietrze [POGODA]

Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie znad ciepłych wód Atlantyku

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:35

Gorący podmuch z południowego zachodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 15 cze 06:38

Druga połowa lutego rozpoczyna się wyjątkowo ciepłą aurą. Wczoraj było w Bydgoszczy w najcieplejszym momencie 6,2 stopnia, dzisiaj o ósmej rano było 5,5 stopnia i temperatura rośnie.

Choć rano było bezchmurne niebo, zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu, z dość silnym i porywistym wiatrem z kierunków południowych. Temperatura maksymalna prognozowana przez model UM na dziś to 9 stopni, warto jednak zwrócić uwagę, że model ten niedoszacowuje temperatury — inne modele wskazują że może być dziś nawet 12 stopni. Ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie napływa znad ciepłych wód Atlantyku.

Wzrastać będzie prędkość wiatru, choć w naszym regionie nie będzie on miał siły niszczącej, jednak ostrzeżenia przed silnym wiatrem zostały wydane dla województw nadmorskich i podgórskich. Na Bałtyku trwa sztorm, a w górach wiać będzie wiatr fenowy, zwany też halnym. U nas wiatr będzie umiarkowany i dość silny, południowy i południowo–zachodni, w porywach do 70 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek ma być zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Nad ranem możliwe opady deszczu, temperatura wyniesie około 8 stopni. Wiatr taki jak w ciągu dnia. 

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu, temperatura maksymalna nadal będzie wysoka, nawet do 13 stopni, wiatr skręci na zachodni i po południu zacznie słabnąć.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.03, a zajdzie o 16.00. Dzień będzie trwał 9 godzin i 57 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor