Pogoda w Bydgoszczy 18 sie 07:37 | Redaktor
Burze na frontach, ale to jeszcze nie koniec lata [POGODA]

Do najbliższego weekendu panować będą — mimo wczorajszych i dzisiejszych burz — wysokie temperatury, a od środy, a najpóźniej czwartku , wrócić powinno suche i słoneczne lato.

Mglista niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 08:26

Coraz chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:25

Niemal cały kontynent europejski jest objęty strefą podwyższonego ciśnienia, choć słabo się odcinającą na krańcach (w fachowym języku mówi się o niewielkim gradiencie barycznym). Ten wyż rozciąga się tak napradę od Islandii po Morze Czarne. Natomiast lokalny niż obejmuje Polskę. Dlatego już wczoraj rano pojawiło większe zachmurzenie z opadami deszczu, oraz burzami. Ten niż jest swego rodzaju „kroplą chłodu”, wpuszczoną w nagrzane powietrze nad kontynentem. Ogrzane od podłoża powietrze, unosi się więc do góry, w chłodniejsze warstwy atmosfery i stąd mamy właśnie deszcze i burze.

Dziś pogoda podobna będzie do wczorajszej, nadal prawdopodobne będą deszcze i burze, temperatura maksymalna osiągnie około 27 stopni, wiatr będzie słaby, wschodni. W środę zmiana kierunku wiatru na północny, trochę więcej chmur, ale i przebłyski słońca, popołudniu mozliwy deszcz. Temperatura na tym samym poziomie. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.35, a zajdzie o 20.07. Dzień będzie trwał 14 godzin i 32 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor