Pogoda w Bydgoszczy 16 sty 2020 | Redaktor
Znów trochę chłodniej [POGODA]

Polska znajduje się pod wpływem płytkiej zatoki niżowej z chłodnym frontem, który przemieszcza się stopniowo z północnego zachodu na południowy wschód.

Upały i burze [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:51

Zmiana przyjdzie w poniedziałek [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:29

Nad Europą południowo wschodnią dominuje rozległy, rozbudowujący się wyż Christian. Jego klin staje się osobnym wyżem „Dirk” z centrum nad zachodnią Słowacją. Z kolei północna i częściowo północno–zachodnia Europa znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad wyspami Owczymi — „Heike” — i morzem Norweskim — „Fenja”. Przez kontynent przemieszczają się układy frontów atmosferycznych związane z tymi niżami i stąd własnie wziął się front wspomnany już wyżej.

W ciągu dnia jednak od południowego zachodu, za frontem, zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Od zachodu nasuwać się zacznie nieco chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy umiarkowane i duże, z okresowymi rozpogodzeniami. Mogą wystąpić słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 4 stopnie. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, mogą wsytąpić mgły, ograniczające widzialność do 100 m, miejscami marznące. Temperatura minimalna zdecydowanie poniżej zera, osiągnie około -2 stopnie.

Jutro przewidywane jest w Bydgoszczy zachmurzenie małe lub umiarkowane, wzrastające do dużego, przed południem mogą utrzymywać się mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Po południu lub wieczorem znów się powinno rozpogodzić. Temperatura maksymalna wyniesie około 6 stopni. Wiatr słaby, wzmagający się po południu do umiarkowanego i porywistego, południowo-wschodni i wschodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.53, a zajdzie o 16.02. Dzień będzie trwał 8 godzin i 9 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor