Pogoda w Bydgoszczy 21 cze 2019 | Redaktor
Chłód i deszcz upragniony [POGODA]

Wczoraj temperatura maksymalna o półtora stopnia przekroczyła prognozę. Niby niewiele, ale przy upałach, każde pół stopnia odczuwamy boleśnie. Bydgoska stacja IMGW odnotowała o 13-tej 31,4 stopnia.

Blokada cyrkulacji zachodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 cze 06:27

Para niżów „Klaus” i „Momo” wędruje przez Skandynawię na północny wschód. Północna oraz częściowo środkowa część kontynentu jest pod ich wpływem. Wczorajszy deszcz w Bydgoszczy spadł z chmur poprzedzających front chłodny, pochodzący od niżu „Momo”, który aktualnie przemieszcza się z zachodu na wschód Polski. Po przejściu tego frontu, od zachodu rozbudowywać się zacznie klin wyżu Azorskiego. Zaczyna napływać chłodniejsze powietrze polarno morskie. Wspomniany klin rozbuduje się wkrótce w samodzielny wyż, z centrum nad Polską, i obejmować będzie niemal całą Europę, z wyjątkiem strefy czarnomorskiej. 

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu prawdopodobne są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna będzie już niższa i nie powinna przekroczyć 26 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach może osiągać do 80 km/h. Ciśnienie zacznie rosnąć.

W nocy zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, temperatura minimalna od 14 do 16 stopni. Bez opadów.

Jutro będzie jeszcze chłodniej. Temperatura maksymalna prognozowana jest na poziomie 23 stopni, zachmurzenie powinno byc mniejsze, a może nawet okresami będzie bezchmurnie. 

Cały następny tydzień powinien utrzymać się nad Polską wyż. Wrócą letnie temperatury, ale bez dokuczliwych upałów. Model GFS prognozuje na ostatni tydzień czerwca temperatury maksymalne w Bydgoszczy rzędu 25 – 28 stopni. Dopiero w przyszły weekend przyjdzie kolejny niż i otwarta zostanie cyrkulacja zachodnia, co początkowo objawi się znów upałem, a następnie burzami z frontem chłodnym, podbnie jak było w Boże Ciało.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.20, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut. Jest on o dwie sekundy dłuższy od dnia wczorajszego i jest to najdłuższy dzień roku. Od jutra dni zaczynają się skracać — sobota będzie o 5 sekund krótsza od piątku. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor