Pogoda w Bydgoszczy 2 lut 2019 | Redaktor
Ciepły weekend [POGODA]

Dzisiejsze ocieplenie będzie krótkotrwałe, już jutro będzie nieco chłodniej, a od poniedziałku wróci oscylacja tempertatury wokół zera.

Niedziela jeszcze pochmurna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:01

Powiew północy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 18 wrz 07:14

Od zachodu dostajemy się pod wpływ rozległego niżu (wg Niemców Pirmin). Ma on dwa ośrodki. Jeden z nich znajduje się nad Lazurowym Wybrzeżem, a drugi, wypełniając się, przesuwać się będzie dzisiaj  wzdłuż Odry nad Bałtyk, Ten znad południowej Francji, dotrze do nas jutro wieczorem i przyniesie w nocy z niedzieli na poniedziałek intensywne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a w poniedziałek ochłodzenie.  Przemieszczanie się niżów poznamy po zmianie kierunku wiatru na zachodni i północny w ich tylnej części. 

W tej chwili za frontem ciepłym napływa cieplejsze powietrze z rejonu Morza Śródziemnego. Od poniedziałku nad zachodnią częścią Europy rozbudowywać się będzie wyż , który obejmie także Polskę. Już najbliższej nocy ciśnienie zacznie wzrastać. 

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie duże, po południu mozliwe są większe przejaśnienia. Mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie +7 stopni. Wiatr będzie początkowo południowo-wschodni, słaby lub umiarkowany  - 15 do 25 km/h.  Wieczorem zmieni on kierunek na południowy, w dalszej częsci nocy skręci na zachodni, w niedzielę rano już wiać będzie z północy, a potem znów zacznie skręcać na zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.31, a zajdzie o 16.33. Dzień będzie trwał 9 godzin i 2 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor