Pogoda w Bydgoszczy 10 sty 2019 | Redaktor
Coraz chłodniej [POGODA]

Wyż Angela i niż Donald! Takiej kombinacji jeszcze nie było. A wymyślili to Niemcy z Deutsche Wetterdienst

Przed kolejnym ochłodzeniem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:01

Czas chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:55

Niż Donald to ten głeboki niż, o którym pisałem wczoraj, że przejdzie znad morza Norweskiego przez Finlandię nad północną Rosję, przynosząc w niedzielę odwilż po mroźnym  epizodzie, który się właśnie zaczyna. Niestety rozpogodzenie, o którym pisałem wczoraj, nastąpi prawdopodobnie dopiero po zmroku, więc słońca możemy dziś nie zobaczyć, a w nocy przewidywany jest dość silny spadek tempereatury. Według modelu UM spadnie ona do -7 stopni, model WRF przewiduje -10, a model COAMPS aż -15 stopni. 

Na dziś przewidywane jest  zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Miejscami wystąpią opady śniegu.
Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około -1 stopień. Wiatr będzie słaby  lub umiarkowany (10-20 km/h), przeważnie północno-wschodni. Ciśnienie będzie rosnąć.

Po mroźnej nocy jutro poprószy śnieg, a temperatura masymalna wyniesie około -2 stopni. W nocy z piątku na sobotę przejdą fronty, ciepły i chłodny, w sobotę jeszcze temperatura około zera, w niedzielę powinna natomiast nastąpić zdecydowana odwilż. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.59, a zajdzie o 15.53. Dzień będzie trwał 7 godzin i 54 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor