Pogoda w Bydgoszczy 21 sty 2019 | Redaktor
Coraz chłodniej [POGODA]

W środę nad Europą zachodnią przetoczy się ogromny niż

Czas chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:55

Arktyczny chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:50

Nad Polską zalegał do wczoraj klin wyżowy. Dziś od zachodu wchodzić będzie nad obszar kraju kolejny ośrodek wyżowy, łączący się z tym klinem, jego centrum usadowi się nad wschodnimi Niemcami i południowo-zachodnią Polską. Okres zimowej pogody wyżowej ma to do siebie, że trudno przewidzieć zachmurzenie. Mogą się zadarzyć zarówno rozpogodzenia, jak i ołowiane chmury i to w tym samym wyżu.  Trzeba pamiętać, że masy powietrza, które obecnie są nad Polską, napłynęły z obszaru chłodnych mórz – Norweskiego i Północnego. Zawierają więc wciąż sporo wilgoci.

Z kolei przez Danię, nad zachodni Bałtyk, przemieszcza się wir niżowy, który zaniknie tam w nocy z poniedziałku na wtorek. W środę nad Europą zachodnią przetoczy się ogromny niż, jak Czytelnicy się domyślają, Niemcy już mają dla niego nazwę. Nazywa się Janno. Jego centrum obecnie jest nad Islandią. Przyniesie on kolejne masy chłodnego morskiego powietrza.

Przez najblizsze trzy dni w Bydgoszczy spodziewany jest łagodny mróz, rzędu -2 do  -3 stopni. Zachmurzenie, z zastrzeżeniem, o którym pisałem wyżej, będzie dziś całkowite, jutro i w środę umiarkowane z rozpogodzeniami. Cały czas bez opadów.   

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.49, a zajdzie o 16.11. Dzień będzie trwał 8 godzin i 22 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor