Pogoda w Bydgoszczy 14 lut 2019 | Redaktor
Coraz cieplej od soboty [POGODA]

Jeszcze dzisiaj jesteśmy w słabnącym napływie powietrza z północnego-zachodu

Pochmurno i jesiennie, ale dosyć ciepło [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:57

Od jutra trochę chłodniej [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:41

Jednak w nocy z piątku na sobotę kierunek wiatru zmieni się na południowy. Napłynie do nas cieplejsze powietrze z południowej Europy.  Zanim to się jednak stanie czeka nas jeszcze pochmurny czwartek z temperaturą około + 7 stopni i chłodny, równie pochmurny piątek ( +3 stopnie). Dziś osłabnie wiatr - wczoraj wiał przeszło 20 km/h, dziś już nie powinien przekroczyć 15 km/h. Dopiero sobota przyniesie zdecydowane rozpogodzenie, które utzyma się przez kilka następnych dób. W sobotę, niedzielę i następne dni bedziemy mieli wysoką temperaturę i słońce w dzień (nawet do ponad +10 stopni) i chłodne noce z przymrozkami.

Taka sytuacja może trwać dosyć długo. W każdym razie w okresie, który obejmują modele numeryczne, na których opieramy nasze prognozy, nie widać powodów, by europejski wyż, którego centrum znajduje się obecnie nad Alpami, miał się odsunąć lub osłabnąć.   

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.09, a zajdzie o 16.57. Dzień będzie trwał 9 godzin i 48 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor