Pogoda w Bydgoszczy 23 gru 2018 | Redaktor
Deszczowa niedziela [POGODA]

Mamy kolejny epizod niżowy, bo powstał mały niż wtórny, który przemieszcza się na wschód

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:18

Nieco cieplej, ale z deszczem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Ciepły epizod, spowodowany napływem  mas powietrza znad Atlantyku, ma się ku końcowi. Aktywny niż, po opuszczeniu zachodniego Bałtyku przemieszczał się północną połową kraju od Kołobrzegu przez Kaszuby, Warmię, Mazury i Suwalszczyznę. W godzinach wieczornych wyszedł nad pogranicze litewsko-białoruskie. Najcieplej było w jego południowej stronie, a najchłodniej po stronie północnej, i te różnice temperatur były spore, w skali kraju wynosiły prawie 10 stopni (od 0,7 stopnia w Suwałkach, do 10 na dolnym Śląsku; u nas było 7 stopni).  

W chłodniejszym powietrzu na Zachodzie Europy następował szybki wzrost ciśnienia, który  sprzyjał budowaniu się klina wyżowego. Przemieszcza się on obecnie z zachodu na wschód.  Zanim on do nas dotrze, mamy kolejny epizod niżowy, bo powstał mały niż wtórny, który przemieszcza się na wschód.

Dziś w Bydgoszczy będzie pochmurno, około południa zacznie padać deszcz, temperatura będzie wzrastać do około 5 stopni wieczorem, następnie znów zacznie spadać. Będzie wiał wiatr południowo zachodni, skręcający na zachodni, z prędkością wzrastającą do 30 km/h. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 8.01 a zajdzie o 15.34. Dzień będzie trwał 7 godzin i 33 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor