Pogoda w Bydgoszczy 26 paź 2019 | Redaktor
Front nadchodzi [POGODA]

Tak jak przewidzieliśmy, dotychczasowy rozległy obszarem wysokiego ciśnienia ułożony równoleżnikowo przez południową Europę oraz ułozony tak samo wielki niż po północnej stronie, zapewniały napływ do nas ciepłego powietrza. To się zmieni.

Chłodniejsza fala [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:13

Trochę cieplej, ale deszczowo [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:04

Wyż ustępować będzie na wschód, a za nim już we wtorek i środę zatoka niżowa będzie się przesuwać nad naszym regionem. Zmieni to kierunek napływu powietrza. Dotychczas docierało ono z południowego zachodu, zacznie się natomiast napływ północno zachodni.

Już jutro przyjdzie aktywny front chłodny. Od strony Pomorza zachodniego przemieszczać się on będzie na południowy wschód. Napłynie powietrze chłodniejsze i bardziej wilgotne. 

Dzisiaj początkowo utrzymywać się będzie „kompleks pogody dnia poprzedniego”. Mgły dziś rano nie było, zjawiska te wraz z wyżem odsunęły się na wschód. Komunikat lotniska podawał „bezchmurne niebo”.  Zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, pojawić się mogą gęste chmury wysokie typu Cirrus i Cirrostratus. Temperatura maksymalna wyniesie około 17 stopni. Wiatr słaby lub umiarkowany, jeszcze południowy i południowo-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, okresami może być duże. Temperatura minimalna około 10 stopni. 

W niedzielę przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu.  Temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni. Wiatr umiarkowany, skręcać będzie  na zachodni i północno-zachodni. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.35, a zajdzie o 17.28. Dzień będzie trwał 9 godzin i 53 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor