Pogoda w Bydgoszczy 31 lip 2019 | Redaktor
Front tym razem przyszedł z Rosji [POGODA]

Napływa zdecydowanie chłodniejsze powietrze. Front arktyczny, o którym wspominaliśmy wczoraj, przechodzi przez Polskę.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Wczoraj temperatura maksymalna w Bydgoszczy została osiągnięta o godzinie 14-tej i wyniosła 31,5 stopnia. Dziś już znajdziemy się w zupełnie innej masie powietrza. Z północy na południe przemieści się chłodny front atmosferyczny pochodzący od niżu znad środkowej Rosji. Większa część Polski znajdzie się już w chłodniejszym powietrzu polarnym mającym cechy morskie.

Ciśnienie będzie rosło. Wiąże się to z obecnością nad Francją wyżu „Zelia” który jest klinem wyżu Azorskiego, ale połączy się on z istniejącym wciąż wyżem skandynawskim. Będziemy więc mieli wyż na zachodzie, a niż na wschodzie. Jest to układ, który sprzyja napływowi chłodniejszego powietrza. Dlatego najbliższe dni powinny przynieść temperatury maksymalne nie przekraczające 25 stopni.  

Natomiast dziś w Bydgoszczy spodziewać się zależy wzrostu zachmurzenia do umiarkowanego lub nawet dużego. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, z kierunków północnych. Temperatura maskymalna około 22 stopni.

W nocy mogą wsytąpić przelotne opady deszczu. Chłodno — temperatura minimalna wyniesie około 14 stopni.

Jutro zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z możliwymi przelotnymi opadami deszczu i burzami, zwłaszcza wieczorem. Temperatura 22 – 24 stopnie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i zachodni.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor