Pogoda w Bydgoszczy 21 mar 08:33 | Redaktor
Front za frontem, a z tym frontem… [POGODA]

fot. Pixabay

Tym razem z zachodu zbliża się front ciepły. Za nim podąża front chłodny.

Bez chmur, bez deszczu… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:06

Preludium lata [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:01

To normalna sytuacja o tej porze roku. Po odsunięciu się dwa dni temu wyżu na wschód, została otwarta cyrkulacja zachodnia, czyli naturalny proces, w którym niże znad Atlantyku, zgodnie z prawami fizyki, przesuwają się z zachodu na wschód, napotykając naturalne przeszkody w postaci lądów i łańcuchów górskich. Jedną z najważniejszych takich przeszkód są góry Norwegii. Najczęściej niże omijają je od strony północnej, ale zdarza się, że przedostają się przez cieśniny duńskie nad Bałtyk.

Obecnie znad Atlantyku nadciąga bardzo rozległy i głęboki niż, który prawdopodobnie spowoduje powstanie wtórnego niżu nad Bałtykiem. Obecnie jedno z centrów tego niżu jest nad morzem Północnym i właśnie wejdziemy w jego ciepły wycinek. 

Zachmurzenie będzie dziś umiarkowane, nie jest wykluczony przelotny deszcz, wiatr będzie słaby, zachodni, a temperatura maksymalna wyniesie około 11 stopni. W nocy przewidywany jest wzrost zachmurzenia i deszcz. Temperatura wyniesie około 7 stopni.

Jutro będzie raczej pochmurnie, ale ciepło, temperatura maksymalna wyniesie około 14 stopni. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 5.47, a zajdzie o 18.03 Dzień będzie trwał 12 godzin i 15 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor