Pogoda w Bydgoszczy 1 lip 2018 | Redaktor
Inwazja chłodu trwa [POGODA]

Dziś mogą padać przelotne deszcze, wiatr nadal będzie dość silny i porywisty, z północy. Zachmurzenie będzie wzrastać.

Był śnieg, będzie deszcz [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:42

Nad Skandynawią dominuje wyż, który ostrym klinem wcina się w Europę środkowo zachodnią, obejmując Niemcy i zachodnią Polskę, a na południe sięga aż po Chorwację. Na styku zimnego i gorącego powietrza nad wschodnią Ukrainą utworzył się nowy niż. Kontynuuje on akcję tego poprzedniego, który sprowadził do nas zimne, arktyczne powietrze. Wciąż z północy i północnego wschodu napływa chłód i co najmniej do wtorku nie ma co liczyć na ocieplenie. Niż znad Ukrainy będzie przesuwał  się na północ, nad Białorusią i częściowo nad Polską, a następnie odsunie się na północny wschód, nad Rosję. Wtedy zakończy się chłodny epizod i prawdopodobnie wrócą upały. Będzie to w drugiej części tygodnia.

Dziś natomiast mogą padać przelotne deszcze, wiatr nadal będzie dość silny i porywisty, z północy. Zachmurzenie będzie wzrastać. Temperatura maksymalna wyniesie około 18 stopni. Jutro pogoda  podobna, pochmurno i chłodno, choć mniejsze będzie prawdopodobieństwo opadów. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.26, zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 52 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor