Pogoda w Bydgoszczy 16 lut 2019 | Redaktor
Jednodniowe przedwiośnie [POGODA]

Według modelu UM, zachmurzenie przed południem w Bydgoszczy ustąpi i czeka nas piękny, słoneczny i ciepły dzień.

Jesień idzie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:18

Pochmurno i jesiennie, ale dosyć ciepło [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 27 paź 07:57

Temperatura maskymalna może dziś osiągnąć, a nawet przekroczyć +10 stopni, choć rano mieliśmy przymrozek – -1,6 stopnia.  Czyste niebo utrzyma się w nocy, co spowoduje ponowny spadek temperatury do około zera, Jutro nad ranem zachmurzy się, a temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie około +5 stopni. Kolejny słoneczny i ciepły dzień prognozowany jest na poniedziałek. 

Padać w najbliższych dniach nie powinno, wiatr będzie słaby lub umiarkowany, dziś południowy, jutro zachodni, w poniedziałek znów południowy. 

W jednej z niedawnych rozmów, mój znajomy przekonywał mnie, że jeśli teraz nastąpi kilka ciepłych dni, to zima już nie powinna wrócić, bo w lutym słońce już jest dosyć wysoko, więc, zwłaszcza jeśli nie będzie chumur, to ono nagrzeje powietrze i podłoże i to wystarczy dla utrzymania się wiosny. Otóż - niestety - to tak nie działa. Atmosfera ma to do siebie, że ogomne masy powietrza o średnicy tysięcy kilometrów, przemieszczają się zgodnie z prawami fizyki, w dający się częściowo przewidzieć, ale nie do końca regularny sposób. Dlatego pogody nie można rozpatrywać jako zjawisko lokalne. Kluczowe znaczenie dla pogody ma to, co dzieje się nad oceanami, a dla naszej pogody, to - co dzieje się nad Atlantykiem.   

Wystarczy, że jakieś zaburzenie sprowadzi do nas masę powietrza znad obszarów arktycznych, na przykład znad oceanu Lodowatego (zwanego także morzem Arktycznym lub oceanem Północnym), lub, co mniej prawdopodobne, znad północnej Rosji, wtedy możemy mieć srogą zimę nawet w marcu. Globalizacja w pogodzie istniała wcześniej niż ktokolwiek na Ziemi o globalizacji myślał. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.05, a zajdzie o 17.01. Dzień będzie trwał 9 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor