Pogoda w Bydgoszczy 16 wrz 2020 | Redaktor
Jutro ochłodzenie, ale nadal będzie ładna pogoda [POGODA]

Wczoraj było w Bydgoszczy 29,1 stopnia. Dziś będzie podobnie, ale od jutra — mimo słonecznej pogody — będzie już tylko około 18 stopni i taka aura utrzyma się do najbliższego weekendu.

Arktyczny chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:50

Trochę zimy [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:13

Zgodnie z naszymi przewidywaniami nad Polską pogłębia się zatoka niżu znad Skandynawii. Dziś jeszcze napływa bardzo ciepła masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie małe lub umiarkowane, temperatura maksymalna wyniesie około 28 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, początkowo południowy, skręcający na zachodni.

W nocy przejdzie front chłodny. Zachmurzenie wzrośnie do umiarkowanego lub dużego. Mogą wystąpić przelotne opady deszczu, temperatura minimalna ok 14 stopni, wiatr w dalszym ciągu będzie zmieniał kierunek na północny.

W czwartek, kiedy znajdziemy się już po zachodniej stronie niżu „Timona” i jednocześnie po wschodniej stronie wyżu „Manfred”, układ ten zacznie pompować do nas chłodne powietrze arktyczne. Temperatura maksymalna wyniesie zaledwie 15 stopni na północy kraju. U nas powinno być około 18 stopni. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny.

Ten typ pogody — słonecznej lecz chłodnej — utrzyma się co najmniej do weekendu. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.25, a zajdzie o 18.59. Dzień będzie trwał 12 godzin i 34 minuty. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor