Pogoda w Bydgoszczy 20 wrz 2019 | Redaktor
Lato nie wraca… [POGODA]

Rozległy wyż z centrami nad morzem Północnym i Węgrami obejmuje obszar zachodniej i centralnej Europy.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Niże z układami frontów atmosferycznych znajdują się natomiast nad morzem Norweskim i nad Rosją. Polska jest pod wpływem wspomnianego wyżu. Po południu nad Pomorze zachodnie nasunie się płytka zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Znajdujemy się wciąż jeszcze w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego, ale po południu nad zachodnie krańce kraju zacznie już napływać cieplejsze powietrze polarno morskie. Do Bydgoszczy dotrze ono w niedzielę. Ciśnienie jest wysokie i będzie się nieznacznie wahać.

Dziś w Bydgoszczy początkowo bez zachmurzenia lub zachmurzenie małe, po południu wzrośnie do umiarkowanego lub dużego. Mogą po południu wystąpić słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie około 15 stopni. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

W nocy temperatura minimalna około 7 stopni i pochmurno. Możliwy słaby deszcz.

Jutro początkowo pochmurno, temperatura maksymalna będzie rzędu 15 stopni. Po południu rozpogodzi się. Dopiero w niedzielę przyjdzie oczekiwane ocieplenie, temperatura maksymalna po raz pierwszy od tygodnia może przekroczyć 20 stopni. Niestety — nie na długo. Od środy ponownie się ochłodzi, a w drugiej połowie tygodnia znów spodziewane są obfite deszcze.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.30, a zajdzie o 18.51. Dzień będzie trwał 12 godzin i 21 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor