Pogoda w Bydgoszczy 19 sty 06:37 | Redaktor
Między frontami [POGODA]

Temperatura wczoraj w Bydgoszczy o 20-tej osiągnęła -1 stopień i od tego czasu wzrasta. Rano w Bydgoszczy było już +2,5 stopnia.

Trochę deszczu — to za mało… [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:12

Po zimnej nocy trochę cieplejszy dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 maj 07:02

Morze Barentsa stanowi część oceanu Arktycznego, dawniej zwanego takze morzem Lodowatym lub oceanem Północnym. Tamtędy często przechodzą niże znad Atlantyku, zwłaszcza wtedy, gdy drogę przez Bałtyk zablokuje wyż. Tak jest i tym razem. Wyż, który jeszcze wczoraj był nad Europą zachodnią odsunął się nad Atlantyk, a my dostaliśmy się w ciepły wycinek wpomnianego niżu. Ciepłe wycinki zazwyczaj nie trwają długo, front chłodny porusza się szybciej od ciepłego i cały proces kończy się okluzją. Zanim to jednak nastąpi, dotrze do nas już najbliższej nocy front chłodny ze słabym deszczem, przechodzącym w śnieg i — jak już pisaliśmy — przyniesie temperatury ujemne. 

Dziś jeszcze „na plusie”, przy pochmurnej pogodzie, raczej bez opadów, do czterech stopni powyżej zera, wiatr będzie słaby lub umiarkowany, zachodni.

Jutro front chłodny oprócz opadów śniegu przyniesie znów wzrost prędkości wiatru (tym razem „tylko” do 40 km/h, w porywach do 70 km/h) i ochłodzenie o kilka stopni. Temperatura maksymalna wyniesie około zera. 

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.49, a zajdzie o 16.08. Dzień będzie trwał 8 godzin i 19 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor