Pogoda w Bydgoszczy 24 cze 2018 | Redaktor
Nadal chłodno, a co z deszczem? [POGODA]

Wciąż z północnego zachodu napływa do nas chłodne, arktyczne powietrze

Zmiana napływu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:08

Bez większych zmian [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:49

To zdjęcie nie zostało wybrane przypadkowo. Tak wygląda trawnik w Bydgoszczy - zielony, bo podlewany, pod koniec czerwca. Opadają, przy wietrznej pogodzie, liście wschniętych, pobliskich dębów.

Kiedy się patrzy na modele prognoz numerycznych, często na ich wykresach widzimy zarysowującą w perspektywie dwóch, trzech dni plamę, oznaczająca deszcz. Im bardziej zbliża się jednak ten dzień, tym bardziej plama ta staje się mniejsza, aż wreszcie danego dnia rano zanika zupełnie, lub zmniejsza się do pojedynczych kresek, oznaczających możliwość przelotnego opadu, a z nią odchodzi nadzieja na złagodzenie suszy. Ten scenariusz powtarzał się w maju i czerwcu  kilkanaście razy. 

Ktoś w internecie napisał, że mamy do czynienia ze stepowieniem Kujaw i Wielkopolski. Przyczyny tego zjawiska pozostają niejasne, ale trudno dyskutować z faktami. Mamy coraz częstsze, katasfrofalne susze, trwa jedna z nich. Deszcz wczorajszy był oczywiście znacznie poniżej potrzeb.

Czy dziś będzie padać?  Niewielki, przelotny opad możliwy jest około południa. Po południu również niewykluczone (ale niepewne) jest wystąpienie burzy.

Nadal będzie zimno. Wprawdzie niż skandynawski słabnie i odchodzi na wschód, ale po pierwsze tworzy niże wtórne (jeden z nich jest już nad Białorusią), a po drugie napływ zimnego powietrza wspomagany jest przez wyż na zachodzie. Temperatura maksymalna wyniesie dziś w Bydgoszczy około 18 stopni. Nadal będzie wiał zimny wiatr północno zachodni, skręcający na północny, po południu osiągając w porywach 50 km/h. Zachmurzenie będzie duże z możliwymi rozpogodzeniami. 

Jutro pogoda i temperatura bardzo podobna do dzisiejszej. We wtorek nieco cieplej - do 20 stopni. 

 Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.22, zajdzie o 21.20. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor