Pogoda w Bydgoszczy 3 kwi 07:25 | Redaktor
Nadchodzi ocieplenie [POGODA]

Jesteśmy jeszcze pod wpływem niżu znad Finlandii, którego ośrodek znad zatoki Botnickiej przemieszcza się nad półwysep Kolski. Z północnego zachodu przejściowo napłynie chłodniejsze, przetransformowane powietrze pochodzenia arktycznego.

Przed frontem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 05:37

Słońca mniej, ale bez deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:46

Temu przejściowemu chłodowi towarzyszyć będzie dość silny  wiatr, w porywach dochodzący do 70 km/h, zmieniający kierunek na zachodni. Temperatura maksymalna wyniesie dziś w Bydgoszczy około 10 stopni, z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem i raczej bez opadów. 

W nocy spodziewane jest słabnięcie wiatru, temperatura minimalna wyniesie około 2 stopni.

Jutro jeszcze pogoda podobna będzie do dzisiejszej, ale coraz wiecej słońca, nasłonecznienie będzie powodować wzrost temperatury, w niedzielę może już być kilkanaście stopni, a w Wielkim Tygodniu — nawet ponad 20.

Będzie to spowodowane rozbudową wyżu z rejonu zatoki Biskajskiej, który stale umacniając się, będzie przesuwać się w naszym kierunku. Przyniesie on uspokojenie w atmosferze, i napływ coraz cieplejszego, suchego powietrza po jego zachodniej stronie.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.14, a zajdzie o 19.27. Dzień będzie trwał 13 godzin i 13 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor