Pogoda w Bydgoszczy 16 lut 06:31 | Redaktor
Nadciąga niż Dudley, przyniesie wiatr oraz dynamiczną aurę [POGODA]

fot. Jacek Kargól

Niż, o którym mowa w tytule, ma dwa centra. Jedno znajduje się obecnie po zachodniej, drugie zaś po wschodniej stronie Szkocji.

Przed ociepleniem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 09:48

Ślisko i nieprzyjemnie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:05

Cały ten układ przemieszczać się będzie oczywiście na wschód, bo jak już wielkrotnie wyjaśnialiśmy, z praw fizyki wynika, że niże na półkuli północnej wędrują z zachodu na wschód.

Pod wpływem niżu znajdziemy się dzisiejszego wieczora, co skutkować będzie wzrostem różnicy ciśnienia, a tym samym zwiększaniem się prędkości wiatru. Będzie też przemieszczał się układ frontów atmosferycznych z zachodu na wschód. Front przyniesie początkowo intensywne opady deszczu, a później również burze. Wiatr w porywach będzie osiągał około 80 km/h, ale momentami może przekroczyć 100 km/h.

To wszystko dziać się będzie wieczorem i w nocy. Wcześniej natomiast, w ciągu dnia, zachmurzenie będzie przeważnie duże, okresami będzie padać deszcz, im bliżej wieczora, tym intensywniejszy. Temperatura początkowo wyniesie około 3 stopnie i będzie wzrastać (front ma charakter ciepły) do 10 stopni w nocy. 

Jutro nadal deszczowo, kolejnej zaś nocy przejdzie front chłodny.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.02, a zajdzie o 17.01. Dzień będzie trwał 9 godzin i 59 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor