Pogoda w Bydgoszczy 15 lip 2018 | Redaktor
Niedzielne rozpogodzenie [POGODA]

Opady nie są na dziś przewidywane i już od wczorajszego popołudnia mamy błękitne niebo. Przy napływie powietrza z północnego zachodu będzie dziś umiarkowanie ciepło

Przymrozki i oblodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:31

Mglista niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:26

Niż, znajdujący się obecnie na pograniczu Białorusi i Ukrainy, na razie wciąż dość płytki, w poniedziałek i wtorek będzie się pogłębiał. Będziemy na jego skraju przez cały tydzień, a jeśli wierzyć przewidywaniom długoterminowego modelu GFS, w przyszły weekend rozbuduje się on jeszcze bardziej na zachód, obejmując niemal całą Europę. Pogoda deszczowo pochmurna na dłuższą metę będzie się więc u nas utrzymywać, ale dziś mamy interludium, niemal całodniowe rozpogodzenie. Przed południem będzie słonecznie, wzrost zachmurzenia może nastąpić w godzinach popołudniowych, nie powinno dziś padać. Temperatura maksymalna osiągnie 25 stopni. Ciśnienie w Bydgoszczy wciąż oscyluje wokół ciśnienia normalnego (760 mm Hg, 1013 hPa) i zacznie spadać dopiero jutro.

Od jutra też nastąpi ponowny wzrost zachmurzenia, z możliwością opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna powinna utrzymać się na dzisiejszym poziomie, lub nawet będzie nieco wyższa, w czasie deszczu i po nim może być jednak chłodniej.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.40, a zajdzie o 21.08. Dzień będzie trwał 16 godzin i 28 minut. Mniej więcej od połowy lipca rozpoczyna się okres szybkiego skracania się długości dnia, który potrwa aż do listopada, dnia ubywa już o ponad 2 minuty dziennie. Najszybciej skracać się on bedzie we wrześniu - niemal 4 minuty dziennie. 15 lipca jest krótszy od najdłuższego dnia o 31 minut i 3 sekundy (a więc już o ponad pół godziny) i dłuższy od najkrótszego o 8 godzin, 54 minuty, 35 sekund.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor