Pogoda w Bydgoszczy 16 lip 06:05 | Redaktor
Niespokojne dni w atmosferze [POGODA]

Niedaleko nas przechodzić będzie linia zbieżności. Ta nazwą określa się w fizyce atmosfery granicę między masami powietrza schodzącymi się w kierunku jednej linii.

Wciąż jeszcze pochmurno [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:14

Zimno. Po prostu zero [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:37

Do obszaru, w którym znajduje się taka linia, dostaje się większa ilość powietrza, niż ilość powietrza, która opuszcza ten obszar. To oznacza, że silnie wzmacniane są prądy wstępujące (w górę). Strefy takie bardzo sprzyjają rozwojowi burz, o ile występują inne czynniki sprzyjające rozwojowi wypiętrzonych chmur burzowych.

Dodatkowo znajdujemy się w obszarze obniżonego ciśnienia, w bardzo ciepłym, wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Dlatego mogą dziś występować przelotne opady deszczu i burze, miejscami grad. Trudno jednak powiedzieć czy i w jakim momencie one wystąpią. Wiadomo, że silna nawałnica przemieszczała się wzdłuz linii zbieżności minionej nocy od Bieszczad mniej więcej do Torunia i stąd skręca dalej na północ, pozostawiając Bydgoszcz po zachodniej stronie, zobaczymy jak sytuacja rozwinie się dalej. 

Zachmurzenie dziś będzie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna wyniesie około 27 stopni. Wiatr będzie na ogół słaby, zmienny, w czasie ewentuialnych burz w porywach może osiągać do 90 km/h.

Jutro będzie gorąco i raczej już bez opadów. Temperatura maksymalna do 29 stopni.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.42, a zajdzie o 21.05. Dzień będzie trwał 16 godzin i 23 minut.  

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor