Pogoda w Bydgoszczy 22 maj 06:48 | Redaktor
Niestabilność [POGODA]

fot. Pixabay

Pogodę w naszym regionie i w całej Polsce kształtuje rozległy, choć płytki obszar niskiego ciśnienia znad centralnej Europy. Rozciąga się on od południowych akwenów morza Północnego aż po zachodnie Bałkany.

Lato, ale burzowe [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:11

Po deszczu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 16 cze 06:35

Tymczasem wyż znad Skandynawii wycofuje się na wschód, nad pogranicze fińsko-rosyjskie.

Powietrze jest niestabilne, to znaczy istnieje wysokie prawdopodobieństwo powstawania chmur, z których mogą spaść nawet obfite opady konwekcyjne.

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie umiarkowane lub duże. Po południu mogą się zdarzyć wspomniane już przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 28 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, okresami porywisty, wschodni i południowo-wschodni. 

Jutro bez większych zmian.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.35, a zajdzie o 20.53. Dzień będzie trwał 16 godzin i 17 minut. Weszliśmy już w okres „białych nocy”, nie takich oczywiście jak za kołem polarnym, ale od ponad tygodnia nie ma już na naszej szerokości „nocy astronomicznej”. Intuicyjna definicja nocy astronomicznej to sytuacja, kiedy w nocy (bezchmurnej) przestaje być widoczna linia horyzontu, choć dziś podaje się raczej definicję formalną: „noc astronomiczna to pora doby, podczas której Słońce znajduje się co najmniej 18° pod horyzontem”. Tak definiowana noc astronomiczna powróci do nas po 28 lipca.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor