Pogoda w Bydgoszczy 9 paź 2019 | Redaktor
Nieznaczne ocieplenie [POGODA]

Wyż, który w ostatnich dniach blokował cyrkulację zachodnią, przesunął się nad południowo–zachodnią Ukrainę, Rumunię i Mołdawię.

Chłodna wiosna [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 07:34

Ponowna inwazja chłodu [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 06:32

Ponieważ po jego wschodnich obrzeżach spływało do nas zimne powietrze arktyczne, aż spod bieguna północnego, teraz odblokowana została droga dla mas łagodniejszego powietrza. Deszcz, który padał wczoraj, związany był z frontem ciepłym, a ściślej mówiąc zokludowanym. 

Dziś w ciągu dnia przewidywana jest przerwa w opadach, ale wieczorem i w nocy wchodzić będą znad Niemiec kolejne deszcze przelotne.

Znad Niemiec i Czech napłynie fala cieplejszego powietrza. Temperatura maksymalna wzrośnie dziś do 14 – 15 stopni. W nocy znów przyjdzie deszcz, a minimalna temperatura wyniesie około 7 stopni. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Jutro zapowiada się dzień bardziej już suchy, z rosnącym ciśnieniem i temperaturą maksymalną rzędu 12 stopni. Przekropnie będzie jeszcze w piątek, ale w sobotę i niedzielę powinna przyjść zmiana typu pogody. Zobaczymy wreszcie złotą, ciepłą, słoneczną, polską jesień. Na jak długo? Niestety, wygląda na to, że nie będzie to jakiś długi i stabilny okres, ale kilka dni będziemy mogli się pewnie taką pogodą cieszyć.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.03, a zajdzie o 18.06. Dzień będzie trwał 11 godzin i 2 minuty.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor