Pogoda w Bydgoszczy 15 mar 06:43 | Redaktor
Ochłodzenie i wzrost ciśnienia [POGODA]

fot. Jacek Kargól

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin temperatura w Bydgoszczy spadła o 13 stopni, a ciśnienie wzrosło o 10 mm słupka rtęci.

Cisza przed burzą? [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:32

Ostatni ciepły dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 24 mar 06:42

Jeśli chodzi o ciśnienie, to przewidywany jest dalszy wzrost, bo rozbudowuje się nad Polską klin wyżu, którego centrum znajduje się nad Francją. Front chłodny już odsunął się na wschód poza granice Polski. Napływa obecnie chłodne powietrze, które do nas dostaje się z zachodu, ale pochodzi z północy, z rejonów arktycznych i przepływa wzdłuż norweskich wybrzeży, skręcając u południowego ich cypla nad Bałtyk i kraje nad nim położone.

W Bydgoszczy dziś przewidziane jest zachmurzenie umiarkowane, temperatura w dzień wzrośnie do około +6 stopni, wiatr będzie umiarkowany, zachodni, opady nie są przewidziane. 

W nocy możliwy spadek temperatury do -2 stopni. Jutro początkowo będzie pochmurno, z możliwym słabym deszczem lub śniegiem, w ciągu dnia powinno się wypogodzić. Nadal będzie chłodno. Od piątku przewidywany jest spadek ciśnienia i wzrost temperatury do poziomu około 10 stopni i więcej. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.01, a zajdzie o 17.52. Dzień będzie trwał 11 godzin i 50 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor