Pogoda w Bydgoszczy 5 kwi 2019 | Redaktor
Piątek będzie najcieplejszy? [POGODA]

Niż, którego ośrodek znajduje się nad Wyspami Brytyjskimi, nazwany przez Niemców Philipp, obejmuje nadal swym zasięgiem zachodnią Europę.

Pochmurno, słabe opady [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:10

Bez ocieplenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:14

Północno-wschodnia część kontynentu znajduje się w zasięgu rozległego wyżu znad zachodniej Rosji. Jesteśmy pomiędzy tymi dwoma układami i nadal napływa z południowego wschodu ciepłe, ale wilgotne powietrze.

Dziś w Bydgoszczy będzie zachmurzenie umiarkowane, model WRF przewiduje po południu wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna może wynieść 18 do 20 stopni. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni. Ciśnienie będzie rosło.

W nocy z piątku na sobotę na północy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna powyżej 5 stopni.  

Jutro raczej pogodnie, po południu i wieczorem zachmurzenie może wzrastac do dużego. Temperatura maksymalna około 18 stopni.  Podobnie powinno być w niedzielę i poniedziałek, ale układ atmosfery już będzie się zmieniał — wyż odsunie się na północ. Dlatego od wtorku będzie nieco chłodniej.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 6.13, a zajdzie o 19.30. Dzień będzie trwał 13 godzin i 16 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor