Pogoda w Bydgoszczy 9 lut 2019 | Redaktor
Pięć plus [POGODA]

Niż Thomas, który właśnie wchodzi nad morze Północne, jest potężny - zarówno rozległy, jak i głęboki...

Poprawa [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:32

Uspokojenie i chłód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 23 paź 10:01

... a ponadto połączony z niżem Stefan, który już przesunął się w rejon Murmańska. Thomas również bedzie wędrował dość szybko na wschód, ale podobnie jak Thomas przesuwać się będzie drogą północną, dość daleko od nas.  Jednak nad Bałtykiem powstanie niewielki niż wtórny.  Nad Polską już widoczne są pierwsze oznaki ożywienia w atmosferze, związnego z tym procesem. Po przejściu niżu rozbudowywać się będzie obszar wysokiego ciśnienia tworzony przez wyże znad środkowej Rosji i basenu Morza Śródziemnego łączące się ze sobą. Na razie nad Polską utrzymuje się południowy przepływ powietrza. Wieje wiatr, który u nas jest umiarkowany, ale w obszarach górskich osiąga 70 km/h.

W nocy nad lądem wiatr osłabnie, na Bałtyku natomiast przewidywany jest sztorm. Jutro zaś silniejszy wiatr znów nad lądem ale u nas będzie wiać "tylko" 30 km/h, a w porywach do 60, ale na południowy zachód od Bydgoszczy znacznie silniej - najmocniej na Śląsku.

Za parę godzin znad Niemiec wchodzić będzie strefa deszczu, który dotrze do nas po południu, a druga jego fala przyjdzie w nocy. Bedą to jednak opady stosunkowo niewielkie. Kolejny deszcz przyjdzie w niedzielę - tym razem intensywniejszy. 

Potem przyjdzie wyż i zmiana typu pogody. 

Temperatura maskymalna wyniesie dziś około +5 stopni. Zachmurzenie będzie zmienne.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.18, a zajdzie o 16.47. Dzień będzie trwał 9 godzin i 29 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor