Pochmurno z przelotnym deszczem w nocy i rano [POGODA]
fot. Jacek Kargól
W ciągu najbliższych 48 godzin w Bydgoszczy dominować będzie duże zachmurzenie, miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a temperatury utrzymają się w przedziale od kilku do ok. 18 stopni.
Inne z kategorii
Chłodniejsze noce, umiarkowany wiatr i przelotne opady rano [POGODA]
Wiatr i chmury, ale deszcze tylko przelotne [POGODA]
Dziś (15 maja) zachmurzenie pozostanie duże. W godzinach porannych możliwe są przelotne opady deszczu, lokalnie umiarkowane. Modele różnią się w ocenie ich wielkości – serwisy synoptyczne wskazują od słabych, rozproszonych opadów do lokalnych sum rzędu kilku mm według scenariusza GFS; w praktyce oznacza to, że parasol może się przydać. Temperatura przed południem wyniesie około 9–12 stopni, wiatr słaby do umiarkowanego z komponentem wschodnim, ciśnienie bliskie 1000 hPa i nieco spadające.
Przez większą część dnia utrzyma się duże zachmurzenie, z krótkimi przejaśnieniami możliwymi popołudniu. Opady powinny stopniowo ustępować i w większości godzin dominować będzie sucha, pochmurna aura. Temperatura maksymalna w ciągu doby osiągnie około 12–13 stopni, natomiast w kolejnych godzinach i w następnym dniu może wzrosnąć do ok. 17–18 stopni w zależności od przebiegu chmur. Wiatr będzie przeważnie słaby do umiarkowanego (do około 10–13 km/h), kierunek zmienny z komponentem wschodnim i północno-zachodnim popołudniem. Ciśnienie utrzyma się w rejonie 999–1005 hPa.
W sobotę przez całą dobę prognozowane jest nadal duże zachmurzenie z okresowymi przejaśnieniami. Możliwe są przelotne, słabe do umiarkowanych opady deszczu, przede wszystkim w pierwszej części doby; ogólny scenariusz pozostaje umiarkowanie wilgotny. Temperatura minimalna wyniesie około 5–9 stopni, a maksymalna około 17–18 stopni w najcieplejszych godzinach dnia. Wiatr słaby do umiarkowanego, z dominacją kierunków wschodnich i południowo-wschodnich, z porywami dochodzącymi miejscami do blisko 15 km/h. Ciśnienie będzie się wahać w granicach około 1000–1012 hPa, bez gwałtownych zmian.
W Bydgoszczy słońce wzeszło o 4.48, a zajdzie o 20.39. Dzień będzie trwał 15 godzin i 51 minut.
Pogodyn