Pogoda w Bydgoszczy 11 sty 2018 | Redaktor
Szansa na słoneczny weekend [PROGNOZA AKTUALIZACJA 17:00]

Temperatura wahać się będzie wokół zera. Raz wyżej, raz niżej. Uwaga na mżawkę, bo może być ślisko.

Fiński niż [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 05:18

Nieco cieplej, ale z deszczem [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 22 lis 07:46

PROGNOZA 17:00

Spodziewaliśmy się dziś ostatniego dnia z temperaturą dodatnią przed dłuższym tym razem okresem pogody zimowej (choć bez śniegu). Okazuje się jednak, że tego ostatniego dnia już nie będzie. Stacje meteo w Bydgoszczy notowały do godziny 8.00 -1 stopień Celsjusza, o 10.00 -0,5, a o 11.00 - 0 stopni i ta zerowa temperatura utrzymuje się dotąd (godzina 14.10).
 
A począwszy od dzisiejszego wieczora temperatura będzie bardzo powoli, ale systematycznie spadać. Dwa niezależne od siebie modele numeryczne przewidują tę samą tendencję jednostajnego i systematycznego spadku, z tym, że jeden z nich przewiduje, że do niedzielnego poranka temperatura spadnie w Bydgoszczy do - 7 stopni, a drugi - nawet do -15.
 
Jakkolwiek będzie, jeśli wyż, który właśnie kształtuje się nad Finlandią umocni się i przesunie nad Rosję, a wszystko wskazuje na to, że tak będzie, powstanie typowo zimowy układ pogody nad Europą, o którym pisałem już wczoraj.
 
Wyże zimowe mogą przynosić pogodę dwojakiego rodzaju. Albo słoneczną i bezchmurną - jakiej wszyscy sobie zawsze życzymy, albo przeciwnie - w opadającym gęstym, zimnym powietrzu tworzą się chmury (tzw. warstwowe), mgły i smog, który nie jest rozpraszany przez wiatr. Taki wyż nazywamy zazwyczaj "zgniłym". Często zimą bywa na półkuli północnej tak, że na krańcach zachodnich wyżu mamy rozpogodzenia, w centrum zaś i na wschodzie - smog. Być może będzie tak i tym razem. Jeśli to się sprawdzi, to rozpogodzenie powinniśmy mieć w Bydgoszczy w sobotę - niedzielę. 
 
Jest więc pewna szansa na słoneczny, mroźny weekend. 

 

PROGNOZA 7:15

W Bydgoszczy będzie dziś pochmurno, może chwilami padać mżawka lub słaby deszcz, przy temperaturze około zera - maksymalnie +1 stopień Celsjusza. Rano termometry pokazywały -1,2 stopnia. Ciśnienie wynosi 765,5 mm słupka rtęci (1020 hPa) i powoli rośnie. Wiatr będzie słaby, wschodni. W nocy temperatura znów spadnie poniżej zera i przez kilka następnych dób utrzyma się poniżej tej temperatury, choć wielkich mrozów na razie nie będzie.

Słońce wzejdzie dziś w Bydgoszczy o 7.58, zajdzie o 15.55, dzień będzie trwał 7 godzin i 57 minut. 

 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor