Pogoda w Bydgoszczy 27 cze 2018 | Redaktor
Przebłysk lata

Dziś rano było w Bydgoszczy 12 stopni. Spójrzmy nieco w przód, bo - jak się zdaje - dziś pierwszy dzień nieco cieplejszej pogody, ale to cieplejsze powietrze napływa do nas na krótko. Zbliża się kolejne poważne ochłodzenie.

W Polsce południowej nadal będzie padać. Jest to wynik oddziaływania niżu, którego centrum znajduje się nad Grecją i morzem Czarnym. Północna część kraju jest jednak pod wpływem wyżu, który rozbudował się w chłodnym powietrzu ostatnich dni. Centrum tego wyżu znajduje się nad morzem Norweskim, a obejmuje on ogromny obszar od Anglii i Francji, poprzez Niemcy i północną Polskę, aż po Moskwę, a od strony północnej sięga po Islandię i Finlandię.

Jednak jutro wieczorem nad Finlandią powstanie niż, który w następnych dniach się rozbuduje  i połączy się po wschodniej stronie Polski z niżem znad morza Czarnego. Nastąpi wtedy powtórka scenariusza sprzed tygodnia. Będziemy mieli niż na wschodzie, a wyż na zachodzie, czyli idealne warunki do napływu bardzo zimnego powietrza z okolic arktycznych. 

Zanim to nastąpi, dziś w Bydgoszczy będziemy mieli temperaturę maksymalną około 23 - 25 stopni, po południu możliwy jeszcze przelotny deszcz.  Zachmurzenie będzie zdecydowanie mniejsze niż wczoraj, a wiatr północno wschodni - słabszy. Jutro 25 - 27 stopni, w sobotę podobnie.   

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.23, zajdzie o 21.19. Dzień będzie trwał 16 godzin i 56 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest w oparciu o modele numeryczne i mapy meteorologiczne Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor