Pogoda w Bydgoszczy 29 lut 06:58 | Redaktor
Przedwiośnie wraca z niżem „Charlotte” [POGODA]

Od niedzieli wrócą temperatury powyżej pięciu stopni, a to dlatego, że dostaniemy się w ciepły wycinek niżu „Charlotte”, który już dziś znajduje się nad wyspami Brytyjskimi. Tymczasem dziś rano obowiązuje ostrzeżenie przed oblodzeniem.

Przymrozki i oblodzenia [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:31

Mglista niedziela [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 08:26

Front ciepły tego niżu dotrze do nas w ciągu kilkunastu godzin, przynosząc dziś w godzinach popołudniowych deszcz. Za frontem napłynie cieplejsze powietrze. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wczoraj wieczorem alerty pierwszego stopnia w związku z możliwym oblodzeniem dróg i chodników. Ślisko będzie na drogach między innymi w kujawsko-pomorskiem. Temperatura powietrza o szóstej rano wynosiła dziś w Bydgoszczy zero stopni, a temperatura gruntu może być o kilka stopni niższa, więc miejscami może dochodzić do zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu. Szczególnie  niebezpieczne mogą być mosty i wiadukty.  

W ciągu dnia spodziewany jest dziś wzrost zachmurzenia do dużego i wspomniane już postępujące od zachodu opady deszczu, początkowo również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie w Bydgoszczy około 4 stopnie. Wiatr będzie  umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy.

W nocy temperatura wzrośnie do około 5 stopni, nad ranem dopiero może spaść do około 3. Cały czas jednak wiać będzie dość silny i porywisty wiatr, skręcający na południowo-zachodni.

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, okresami opady deszczu, temperatura maksymalna wzrośnie do 8 stopni. Wiatr wciąż dość silny, porywisty, południowo-zachodni, uspokoi się dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.34, a zajdzie o 17.25. Dzień będzie trwał 10 godzin i 50 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor