Pogoda w Bydgoszczy 18 lut 07:18 | Redaktor
Przymroziło [POGODA]

fot. Pixabay

Temperatura dziś rano wynosiła na bydgoskim lotnisku -3 stopnie.

Wiosna zmienną jest [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Dzisiaj 06:50

Po zimnej nocy cieplejszy dzień [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:01

W przewidywaniu przymrozku IMGW wydał ostrzeżenie: „do godz. 08:00 dnia 18.02.2024r. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach słabego deszczu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C temperatura minimalna przy gruncie miejscami spadnie do -5°C”.

W ciągu dnia zachmurzenie będzie dziś wzrastać do dużego, a temperatura wzrośnie do +5 stopni. Opady nie są przewidywane. Ciśnienie jest wysokie i zacznie spadać. Klin wyżowy, który spowodował nocne rozpogodzenie i przymrozek sięga do nas (i dalej na północ aż do Skandynawii) od wyżu Azorskiego. Jego „jęzor” rozciąga się przez całą Europę zachodnią, skręcając nad Polską na północ. Klin ten jednak będzie się odsuwał na wschód, a z północnego zachodu przez cieśniny Duńskie wchodzi nad Bałtyk kolejny niż, którego front ciepły nadejdzie jutro. Z tego powodu przez cały dzień jutro będzie padał deszcz, temperatura zacznie wzrastać bardzo powoli, jutro nie przekraczając 5 stopni, dopiero we wtorek osiągając 6 stopni, a w środę około 8.

Od poniedziałkowego wieczora zaczną się też silniejsze wiatry, ale nie przekraczające w porywach 60 km/h.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 6.58, a zajdzie o 17.05. Dzień będzie trwał 10 godzin i 7 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor