Pogoda w Bydgoszczy 22 cze 2019 | Redaktor
Przyszło astronomiczne lato, pogodowo umiarkowane  [POGODA]

Rozpoczęła się budowa zapowiedzianego wyżu, który powstał za frontem chłodnym. Niemieccy meteorolodzy swoim zwyczajem nadali mu już nazwę — „Ulla”.

Powtórka [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:10

Przedzimowe słoty [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 30 lis 07:03

Centrum tego wyżu znajduje się obecnie nad Danią i będzie się przesuwać nad Polskę. Tu pozostanie przez około tydzień. Napłynęło łagodne powietrze polarno morskie i nadal napływa, bo kierunek przepływu powietrza zmienił się na północny. Potrwa to tak długo, jak długo centrum wyżu będzie na zachód od nas.  

Deszczu wczoraj w Bydgoszczy spadło zapedwie parę kropel. Potężnie za to padało w centralnej i wschodniej Polsce. W Warszawie pozalewane były piwnice i podziemne parkingi, w Lublinie straż pożarna interweniowała w związku z zalaniami 50 razy. 

Dziś w atmosferze spodziewane jest uspokojenie w łagodnym powietrzu polarno morskim.

Zachmurzenie będzie dziś w Bydgoszczy małe lub umiarkowane. Opadów nie będzie. Temperatura maksymalna wyniesie około 23 stopnie. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany, północno-zachodni i północny. 

W nocy nadal pogodnie, temperatura minimalna może spaść do 12 stopni.

W niedzielę pogoda bardzo podobna do dzisiejszej. Podobny typ pogody spodziewany jest w poniedziałek. 

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 4.21, a zajdzie o 21.18. Dzień będzie trwał 16 godzin i 57 minut. 

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor