Pogoda w Bydgoszczy 25 lis 06:39 | Redaktor
Robi się bardziej zimowo niz jesiennie [POGODA]

fot. Pixabay

Po dwóch dniach wiatr wreszcie ucichł. Temperatura spadła poniżej zera.

Mokro i wietrznie [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy Wczoraj 07:21

Z zachodu na wschód [POGODA]

Pogoda w Bydgoszczy 20 lut 07:06

O szóstej rano w  Bydgoszczy było minus dwa stopnie. Będziemy jeszcze w zasięgu odchodzącego niżu z ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Z północy na południe przemieszczać się będą wtórne fronty atmosferyczne, za którymi napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. W Bydgoszczy będzie dziś zachmurzenie duże. Mogą wystąpić przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna nie przekroczy plus dwóch stopni. Wiatr będzie już słaby, północno zachdni. Ciśnienie będzie rosnąć.

Jutro pożegnamy się ostatecznie z niżem znad Rosji, zaniknie on nad lądem, a znad Alp oddziałować będzie niewielki wyż. Przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i temperatura maksymalna około zera. 

Tymczasem nad morzem Północnym znajdzie się już jutro kolejny niż. Jeśli wierzyć modelowi GFS, to przewali się on przez Francję nad morze Śródziemne i stamtąd, dzięki znacznym zasobom pary wodnej, zyska energię, wędrując dalej przez Bałkany i Ukrainę. U nas natomiast będzie dość spokojnie i lekki mróz.

Słońce wzeszło dziś w Bydgoszczy o 7.27, a zajdzie o 15.41. Dzień będzie trwał 8 godzin i 14 minut.

Pogodyn

Prognoza pogody dla Bydgoszczy i okolic na naszym portalu przygotowywana jest na podstawie modeli numerycznych i map meteorologicznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor